top of page
1647890704314.jpg

Automatické závlahové systémy
 

Benefity automatickej závlahy HUNTER INDUSTRIES

Copy of indian_wells_mp.jpg

JEDNODUCHOSŤ

S nainštalovaným zavlažovacím systémom Hunter už nikdy nebudete musieť ťahať hadicu po celom dvore, nikdy nebudete musieť zisťovať, či ste použili dostatok alebo príliš veľa vody, a už sa nikdy nebudete musieť starať o polievanie trávnika počas Vašej neprítomnosti.

Copy of mp_for_web-2 (1).jpg

EFEKTÍVNOSŤ

Od svojho vzniku je Hunter Industries známy ako „Inovátor automatických závlahových systémov“. Dnes ich katalóg  produktov obsahuje produkty, ktoré sa zameriavajú na kvalitu a efektivitu pri  zdravej a udržateľnej krajine, ktoré spotrebujú menej vody ako kedykoľvek predtým.

Copy of mp815_1960_029.jpg

HODNOTA

Atraktívne terénne úpravy si vyžadujú značné investície a starostlivú údržbu. Automatický zavlažovací systém chráni túto investíciu pestovaním zdravších, dlhšie žijúcich rastlín a trávy. Zdravá, dobre upravená záhrada tiež merateľne zvýši odhadovanú hodnotu vašej nehnuteľnosti.


Riadiace jednotky sú mozgom postrekovacieho systému. Aktivujú a deaktivujú určené zavlažovacie zóny podľa naprogramovaných časov. Správne naprogramované ovládače zabezpečujú, že záhrada dostáva správne množstvo vody v optimálnom čase zavlažovania. Výber správneho ovládača zvyčajne závisí od počtu zón potrebných v systéme a od toho, či sa tieto zóny v budúcnosti pridajú alebo znížia.

VÝHODY

Riadiace jednotky Hunter sú spoľahlivé a ľahko programovateľné. Okrem pokročilých funkcií, ktoré ponúkajú naše ovládače, je možné ovládače Hunter upgradovať na inteligentný ovládač s produktmi, ako je senzor Solar Sync ET, ktorý automaticky upraví váš zavlažovací plán na základe denných poveternostných podmienok, čo vedie k zvýšeniu úspor vody počas celého dňa. rok.

RIADIACE JEDNOTKY
wandbt_111_rt.jpg
floguard_001_rt.jpg
POSTREKOVAČE

Výsuvné postrekovače pozostávajú z trysky a tela a aplikujú vodu na danú oblasť v rozmedzí 0,5 až 10 metrov. Hunter ponúka širokú škálu riešení trysiek a rozprašovacích telies. Správnu kombináciu postrekovacieho telesa a trysky nájdete na základe typu pôdy a tvaru plochy.

TELÁ

Hunter ponúka tri primárne sprejové telá: Pro-Spray, PRS30 a PRS40. Pro-Spray je naše štandardné telo postrekovača a je kompatibilné so všetkými tryskami Hunter. Pro-Spray PRS30 vyzerá podobne ako Pro-Spray, ale obsahuje vstavaný regulátor tlaku 30 PSI, ktorý zaisťuje optimálny tlak vody so štandardnými tryskami. Pro-Spray PRS40 spája telo Pro-Spray s regulátorom tlaku 40 PSI a je navrhnutý na spárovanie s vysoko účinnými tryskami MP Rotator.

TRYSKY

Hunter ponúka množstvo pevných a nastaviteľných rozprašovacích trysiek, aby vyhovovali akejkoľvek aplikácii. Nastaviteľné trysky pre precíznu distribúciu umožňujú používateľovi nastaviť oblúk medzi 45 a 360 stupňami pre pohodlie a presnosť. Pro Fixed Nozzles sú vybavené pevným nastavením oblúka pre pevné pokrytie pozdĺž dobre definovaných uhlov. Pre optimálnu účinnosť vody ponúka Hunter revolučný MP Rotator – dlho očakávanú alternatívu k tradičným rozprašovacím tryskám. MP Rotator vyžaruje niekoľko rotujúcich prúdov vody pri nízkej aplikačnej dávke, čo spotrebuje menej vody a zaisťuje, že záhrada dostane len také množstvo vody, ktoré potrebuje na poliatie. Je dokázané, že MP rotátory znižujú spotrebu vody o 30 % v porovnaní s tradičnými rozprašovacími tryskami.

VÝHODY

MP Rotator šetrí vodu, hodí sa na väčšinu sprejových telies bez ohľadu na to, či sa už používa alebo nie. Pre maximálnu efektivitu celého systému Hunter odporúča MP Rotator s PRS40 všade tam, kde je to možné. Pro-Spray a Pro-Spray PRS 30 sú navrhnuté ako najodolnejšie, najspoľahlivejšie a najefektívnejšie konvenčné sprejové riešenia na trhu.

Copy of mp815_1960_029.jpg

SENZORY

Senzory počasia sa pripájajú k riadiacim jednotkám a sú navrhnuté tak, aby zavlažovacie systémy reagovali na miestne poveternostné podmienky. Jednoduché dažďové senzory, ako je Rain-Clik, zabraňujú zavlažovaniu počas dažďa. Pokročilejšie senzory, ako je Hunter's Solar Sync, zhromažďujú denné miestne údaje o počasí a spolupracujú s vaším ovládačom na vypočítaní optimálneho plánu zavlažovania na základe aktuálnych poveternostných podmienok.

 

VÝHODY

Senzor je jednoduchý spôsob, ako ušetriť vodu, znížiť účet za vodu a zlepšiť zdravie vašej krajiny. Sú relatívne lacné a Solar Sync je najlepší spôsob, ako zabezpečiť, aby váš systém dostával správne množstvo vody bez ohľadu na meniace sa počasie. 

wireless_rain_click_017_rt.jpg

ELEKTROVENTILY

Elektroentily sú srdcom zavlažovacieho systému, pretože sa otvárajú a zatvárajú, aby umožnili distribúciu vody z potrubí zavlažovacieho systému do zavlažovacích komponentov. Elektroventily Hunter vyhovujú širokému spektru výkonnostných požiadaviek a vybudovali si silnú povesť najspoľahlivejších v tomto odvetví.

VÝHODY

Ventily Hunter sú vyrobené s najvyššou kvalitou, aby vydržali opotrebovanie akéhokoľvek dizajnu zavlažovacieho systému v akomkoľvek regióne. Ľahko sa inštalujú a obsluhujú, čo si vyžaduje menej údržby vášho zavlažovacieho systému.

pgv-100_installed_modfake_grass.jpg

KVAPKOVÁ ZÁVLAHA

Keď rastliny a kríky vyžadujú malé množstvo vody dodávané priamo do koreňovej zóny rastliny, vo všeobecnosti je riešením kvapková závlaha. Sortiment produktov Hunter na kvapkovú závlahu obytných priestorov zahŕňa niektoré z najúčinnejších dostupných produktov na zavlažovanie kvapkadiel, prebublávačov a koreňových zón.

VÝHODY

Micro je navrhnutý tak, aby optimalizoval využitie vody v malých zavlažovacích oblastiach. Hunter's Professional Landscape Dripline je vyrobený z odolných materiálov a in-line žiaričov so spätným ventilom, ktoré zaisťujú, že žiadne nečistoty alebo korene rastlín neupchávajú alebo nenarúšajú emisie vody. Náš rad prebublávačiek a zavlažovacích systémov pre koreňovú zónu špecifických pre aplikáciu umožňuje efektívne riešenie pre prakticky akýkoľvek druh rastlín v akomkoľvek teréne.

hdl_188_rt.jpg

PREČO PROFESIONÁLA?

Inštalácia automatického zavlažovacieho systému je zložitá úloha. Preto je najlepšie najať si kvalifikovaného odborníka, ktorý navrhne, vyberie, nainštaluje a udržiava Váš systém. Dodávatelia zavlažovania sú odborníkmi na hydrauliku, správne usporiadanie postrekovacieho systému, požiadavky na vodu rastlín a typy pôdy. Ich zručnosti pomôžu zabezpečiť hospodárny systém s vodou a roky bezproblémovej prevádzky.

Ako však zabezpečiť, aby osoba, ktorú najmete, bola na danú prácu kvalifikovaná? Pri výbere dodávateľa je potrebné dodržiavať niekoľko užitočných rád:

  • Skontrolujte platnú licenciu/certifikáciu (ak sa vo vašom štáte vyžaduje)

  • Vyžiadajte si doklad o poistení zodpovednosti

  • Porozprávajte sa s miestnymi referenciami

  • Uistite sa, že každý dodávateľ skontroluje vašu nehnuteľnosť pred predložením ponuky

  • Trvajte na tom, aby bola inštalácia dokončená včas

  • Dajte si pozor na ľudí s nízkou ponukou, ktorí využívajú nákladné skratky

  • Uistite sa, že dodávateľ získa všetky požadované povolenia

  • Uistite sa, že dodávateľ nainštaluje zamedzenie spätného toku vyžadované miestnymi predpismi (na ochranu vašich zásob pitia)

wandbt_111_rt.jpg
bottom of page